Gap Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı Otobüs ileGap Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı Otobüs ileGap Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı Otobüs ileGap Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı Otobüs ileGap Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı Otobüs ileGap Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı Otobüs ileGap Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı Otobüs ileGap Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı Otobüs ile
 OTOBÜS İLE

Gap Turu / 4 Gece Otel Konaklamalı Otobüs ile



Otobüs ile 4 Gece 5 Gün GAP Turu: Güneydoğu Anadolu'nun Benzersiz Kültürü ve Tarihine Yolculuk!


Otobüs ile 4 gece 5 gün GAP turu ile Güneydoğu Anadolu'nun zengin kültürel mirası ve büyüleyici tarihine doğru bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Bu eşsiz turda, Şanlıurfa'nın mistik havasından Mardin'in taş sokaklarına, Gaziantep'in gastronomi duraklarından Diyarbakır'ın tarihi surlarına kadar birçok büyüleyici noktayı keşfedeceksiniz.


Göbeklitepe'nin kadim gizemlerini keşfedin, Halfeti'nin saklı güzelliklerini tekne turuyla görün ve Midyat'ın etkileyici mimarisinde kaybolun. Her adımda farklı bir hikaye ve her durakta unutulmaz bir deneyim sizleri bekliyor. Konforlu otobüs yolculuğuyla başlayacak bu benzersiz yolculukta, Güneydoğu Anadolu'nun gizli kalmış hazinelerini keşfetmek için bizimle yola çıkın!

TUR PROGRAMI

Broşür İndir
1.
Gün
Gece Yolculuğu

19:00 Yenibosna Airport Avm Otoparkı

19:45 Mecidiyeköy Torun Center Önü

20:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

20:20 Bostancı Köprüsü Altı

20:30 Kartal Köprüsü Altı

20:40 Pendik Köprüsü Altı

20:50 Çayırova Mc Donalds Önü

21:00 Gebze Center Önü

21:20 İzmit Halkevi Durağı (Asya Otel Karşısı)

21:40 Sakarya Alpet Önü (Otogar Yanı)

23:45 Bolu Otogar Yanı

02:00 Ankara Söğütözü Ulusoy Tesisler (Armada Avm Karşısı)

07:30 Adana Havalimanı

Belirtilen noktalardan siz değerli misafirlerimizi aldıktan sonra Hadigezi ile Gap turu için gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2.
Gün
Adana - Taşköprü - Sabancı Cami – Gaziantep – Gaziantep Kalesi

Gece yolculuğumuzun ardından Hadigezi ile Gap Turu için vereceğimiz kahvaltı molası ile güne başlıyoruz. Ardından Seyhan Nehri üzerinde bulunan Tarihi Taş Köprü'yü panoramik olarak gördükten sonra bölgenin en önemli camilerinden olan Adana Sabancı Merkez Camii’ne gidiyoruz. 32 metre çaplı ana kubbe 32 farza, avludaki 28 kubbe Kuran-ı Kerim'de adı geçen 28 peygambere, ana kubbedeki 40 pencere Hz.Muhammed (s.a.v.)’in peygamber olduğu yaşa ve 40 rekat namaza, 99 metrelik 6 minare Allah’ın 99 güzel ismine karşılık gelir. Bu mimari harikası cami gezimizin ardından Adana'ya veda ederek Gaziantep’e hareket ediyoruz.

Gaziantep’te ilk olarak şehir merkezinde bir tepeye kurulmuş olan Gaziantep Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Kalenin ne zaman inşa edildiği bilinmemekle birlikte, Roma döneminde gözlem amaçlı kullanıldığı bilinmektedir. Kale, tarih boyunca birçok kez restore edilmiş ve son halini 2000'li yılların başında yapılan bir restorasyon ile almıştır. Kısa bir fotoğraf molasının ardından Sedefçiler, Baharatçılar, Sebze Hali, Tarihi Paşa Hanı, Tahtani Camii, Uzun Çarşı, Tarihi Gümrük Hanı, Zincirli Bedesten, Kunduracılar Çarşısı’nı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Çarşı girişinde Pirsefa Hazretleri ve Hz. Yuşa Peygamber Türbelerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Gaziantep’in en eski çarşısı olarak bilinen 250 yıllık Almacı Pazarını geziyoruz. Daha sonra Tahmis Kahvesi’ne ulaşıyoruz. 1635-1638 yılları arasında Türkmen Ağası ve Sancak Beyi Mustafa Ağa Bin Yusuf tarafından, Mevlevihane Tekkesi’ne gelir getirmesi amacıyla yapılan Tahmis Kahvesi’nde Menengiç Kahvesi içmek ve çarşılarda alışverişlerimizi gerçekleştirmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından Antep’in meşhur baklava ve Antep fıstığı alışverişlerimizi gerçekleştirmek için kısa bir mola veriyoruz. Alışverişlerimizin ardından Şahinbey Milli Mücadele Müzesini ziyaret ediyoruz. Burada Anteplilerin düşman işgaline karşı göstermiş oldukları direnişin ve “Gazi” ünvanını kazandıkları savunmanın anlatıldığı, yeraltına kurulmuş olan çağdaş müzeyi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından otobüsümüze binerek Zeugma Mozaik Müzesine hareket ediyoruz.

Selevkoslar tarafından kurulan sonrasında Roma dilinde iki yakayı bir araya getiren anlamında isimlendirilen Zeugma Kenti’nin Birecik Barajı sularının altında kalmasının ardından, Romalı Generallerin villalarının taban mozaiklerin çıkartılıp sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ne hareket ediyoruz. 9 Eylül 2011 tarihinde Gaziantep'te açılan ve 1700 metrekarelik mozaik ile dünyanın üçüncü büyük mozaik müzesi olma özelliğini taşıyan müzede Dünyaca ünlü ‘’Çingene Kızı’’ mozaiğinin yanı sıra konusunu Yunan Mitolojisinden alan mozaikleri rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz. Zeugma Mozaik Müzesi gezimizin ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Adana’da alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Gaziantep’te alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Gaziantep/ Tilmen Otel, Yılmazoğlu Park Otel vb. oteller

3.
Gün
Adıyaman - Kahta - Karakuş Tümülüsü

Gap Turu 3. gününde sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Adıyaman’ın Kahta ilçesine doğru hareket ediyoruz. Kahta’da bizi bekleyen minibüslerimize binerek Kommagene Kralı Mithridates ve ailesinin mezarlarının bulunduğu Karakuş Tümülüsü’ne ulaşıyoruz. Muhteşem manzara eşliğinde rehberimizin yapacağı anlatımların ardından minibüslerimize binerek Roma döneminin en görkemli köprülerinden birisi olan Cendere Çayı üzerine inşaa edilmiş 18 asırlık Cendere Köprüsü’ne varıyoruz. Burada fotoğraf molası verdikten sonra Doğu Toros sıra dağları üzerinde 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı'na tırmanışa geçiyoruz. Zirvede 2150m’de Kral I. Antiochos’un Tümülüsü yer almaktadır. Doğu ve batı teraslarında I. Kral Antiochos tarafından yapılmış Zeus (Oromasdes), Apollon, Mithras, Helios, Hermes, Herakles, Artagnes, Ares, Kommagene, Tiche ve kendisinin dev heykelleri bulunmaktadır. Kral I. Antiochos, bir araya getirdiği Yunan-Pers din ve kültürünü, geleneklerini bu eserlerde açık bir şekilde pekiştirmiştir. Rehberimizden gerekli bilgileri aldıktan sonra Antiochos'un şu vasiyetini hatırlayarak eşsiz manzarasının keyfini çıkartıyoruz; “Doğum günüm her ay ve yıl kutlanıp, bayram günü olacak, bu günlerde baş rahip, tanrılar ve benim için kendisine benim ve kanunların cömertçe verdiği Pers kılığına bürünerek hepimizin üzerine altın çelenkler koyacak. Hepimiz için bol bol kokular yakacak ve gereğince kurbanlar kesecek, kutsal sofraları en güzel yemekler ve şaraplarla donatacak. Buraya toplanan ulusum, bol bol yiyip bayram edecek.”

Nemrut Dağı turumuzun ardından Kahta ile Siverek’i birbirine bağlayan ve Doğu’nun Boğaz Köprüsü olan Nissibi Köprüsü üzerinden geçerek Güneydoğu’nun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Dicle Nehri kıyısında bulunan 2015 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi’ne alınan, tarımsal değerinin dışında, kültürel ve tarihi olarak da özgün bir yere sahip Hevsel Bahçelerini görüp fotoğraflıyoruz. Daha sonra On Gözlü Köprü’ye varıyoruz. Hıdırellez zamanı yöre halkı dileklerini bir beze yazıp bu köprüden Dicle Nehri’ne atarlarmış. Buradaki fotoğraf molamızın ardından yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu, Urfa Kapı ve Mardin Kapı’yı panoramik olarak görerek Diyarbakır merkezine ulaşıyoruz. 1500 yılında Akkoyunlu Kasım Bey tarafından yapılan Dört Ayaklı Minare’yi (Şeyh Mutahhar Camii) görerek Anadolu’nun ilk, İslam Âlemi’nin 5. Harem-i Şerif’i olan Ulu Camii gezimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından “Yaş otuz beş, yolun yarısı eder” şiiriyle tanıdığımız Diyarbakırlı Şair Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi'ni ziyaret ediyoruz. (Tadilat ve bakım çalışmaları sebbeiyle açılışı gerçekleşmemiş olması durumunda ziyaret gerçekleştirlmeyecektir.) Her mevsim için ayrı kullanım alanları yaratılan bu güzel evde bölge sivil mimarisinin ince örneklerini göreceksiniz. Burada vereceğimiz kısa molamızın ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Kahta’da alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Diyarbakır/ Anemon Otel, Sv Business Otel, Novotel vb. oteller

4.
Gün
Batman – Hasankeyf – Midyat

 Gap Turu 4. gününde sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden Batman Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Türkiye’nin ilk petrol kuyularının bulunduğu Batman üzerinden at başı petrol pompalarını panoramik olarak görerek Hasankeyf’e ulaşıyoruz. Tarihi 12 bin yıl öncesine dayanan Hasankeyf’te, Ilısu Barajının yapılmasının kesinleşmesiyle beraber 3 km uzaklığa yeni bir yerleşim yeri kurulmuştur. 2020 yılı Şubat ayı itibariyle sular altında kalan Hasankeyf’in hüznüne ortak olacağımız bu gezimizde görkemini hala koruyan Hasankeyf Kalesi'ni, El Rızık Camisi'nin minaresini ve mağaraları görerek serbest zamanın veriyoruz. Serbest zaman sırasında dileyen misafirlerimiz Ilısu Barajı üzerinde eski Hasankeyf’i yakından görebilecekleri tekne turuna katılabilir. (Ekstra) Serbest zamanın ardından dinlerin ve dillerin buluşma noktası Midyat’a hareket ediyoruz.

Midyat’ta Sıla, Hercai, Ah Bir Bulut Olsam gibi dizilerin çekildiği Midyat Konukevi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Birbirinden harika fotoğraflar çekebileceğiniz Konukevi ziyaretimiz sonrasında Süryani ustalar tarafından yıllar boyunca geliştirilmiş ve bir kültür halini almış Telkâri sanatının örneklerini görüp satın alabileceğimiz telkâri atölyesini ziyaret edip, alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Telkâri alışverişlerimizden sonra Tarihi Midyat Evleri arasında gezinti yapabilmek adına serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otobüsümüze binerek Dara Antik Kenti ve Beyazsu Turumuzu gerçekleştiriyoruz.

Dara Antik Kenti ve Beyazsu Turu (Ekstra): Midyat’ın güneyinde kalan plato ve tepelerin eteğinden kaynağını alan Beyazsu’ya ulaşıyoruz. Mardin’in kurak ve ağaçsız coğrafyasında, serin ve berrak suyu, ağaçları ve yeşilliği ile Beyazsu’da kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Ardından Dara Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Mardin’in 30 km güneydoğusunda, Oğuz Köyü’nde yer alan Dara Antik Kenti Yukarı Mezopotamya’nın en önemli yerleşkelerinden biridir. Kaya içine oyulan yapılardan oluşan ve geniş bir alana yayılan Dara Antik Kenti’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz.

Dara Antik kenti ve Beyazsu gezimizin ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Midyat’ta alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Mardin/ Anemon Otel, Raymar Otel, Yay Grand Otel, Dedeman Otel vb. oteller

5.
Gün
Deyrulzafaran Manastırı – Kasımiye Medresesi – Eski Mardin

 Gap Turu 5. gününde sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Süryani Ortodoks Patriklerinin yaşadığı Deyrulzafaran Manastırı’na hareket ediyoruz. Canlı bir tarih görünümünde olan manastırda 52 Süryani Patriğinin mezarı bulunmaktadır. Rehberimiz eşliğinde Mor Hananyo Kilisesi, Azizler Evi, Meryem Ana Kilisesi ve Güneş Tapınağı ziyaretlerimizi gerçekleştirip bilgiler aldıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Mardin Ovası’na hakim konumu ve muhteşem mimarisi ile sizleri büyüleyecek olan Deyrulzafaran Manastırı sizleri kendisine hayran bırakacaktır. Manastır gezimizin ardından Kasımiye Medresesi’ne hareket ediyoruz. Artuklular Döneminde yapımına başlanan ve 15. Yüzyılın sonlarında Akkoyunlu Sultanı Kasım İbn Cihangir döneminde tamamlanmış olan medresede rehberimizden bilgiler alarak gezip, fotoğraflamamızın ardından Eski Mardin’e geçiyoruz. Diyarbakır Kapı’da aracımızdan inerek Eski Mardin sokaklarında yürüyüşe başlıyoruz. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan yürüyüşümüzde Şeyh Çabuk Camii, Mardin Protestan Kilisesi, Latifiye Camii, Sokulbar (İnekler Çarşısı), Bakırcılar Çarşısını göreceğiz. Yürüyüşümüz sırasında Artuklu Döneminin mimari örneklerinden olan Mardin Ulu Camii’yi rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Dilimli kubbesi ve minaresiyle Mardin’in sembolü olan Mardin Ulu Cami kayıtlara göre iki minareli inşa edilmiştir. Caminin bugün mevcut olan tek minaresinin kare kaidesindeki yazıt, yapım tarihini 1176 olarak vermektedir. Fakat bugünkü minare 1888/1889 yıllarında yeni ve eklektik bir üslupla yapılmıştır. Bazı Süryani yazarlar kiliseden çevrildiğini söylerler. Yapı kiliseden çevrilmemiş olsa bile, yerinde eski bir kilisenin bulunması muhtemeldir. Burada rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından sokakları birbirine bağlayan küçük tünellerin yani Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bir dönem PTT Binası olarak kullanılmış ve bu şekilde tanınan, eski bir konak olan Şahtana Konağı’nı görüyoruz. Ardından 13. Yüzyılın başlarında Artuklu Sultanı Melik Nasreddin Artuk Aslan tarafından yaptırılan Şehidiye Camii’ni görerek Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı içebilmek ve muhteşem fotoğraflar çekebilmek için kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Mardin’e veda ederek Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu ve ateşe atıldığı, Hz. Eyüp Peygamber’in çile çektiği, Şuayip Peygamber’in İbadet ettiği Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ya doğru hareket ediyoruz.

Şanlıurfa’nın Örencik Köyü yakınlarında bulunan Anadolu’nun ve Dünya’nın uygarlık tarihinin ilk tapınaklarına ev sahipliği yapan, Unesco Dünya Kültür Miras Listesindeki Göbeklitepe Höyüğü’ne varıyoruz. Keşfiyle birlikte sadece bölge tarihini değil insanlık tarihini değiştiren, tarihi 12 bin yıl önceye dayanan Göbeklitepe, geçtiğimiz yıllarda National Geographic dergisinin tüm dünyada “Dinin Doğduğu Yer” sloganıyla kapak yapılmıştır. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın Hac Merkezi kabul edilen Göbeklitepe hakkında rehberimizden bilgiler aldıktan sonra Şanlıurfa denilince akla ilk gelen gezi yerlerinden birisi olan Balıklı Göl’e hareket ediyoruz. Balıklı Göl, Şanlıurfa şehir merkezinin güneybatısında yer alan ve İbrahim Peygamberin ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinmektedir. Kutsal balıkları ve çevrelerindeki tarihi eserler ile Şanlıurfa'nın en çok ziyaretçi çeken yerlerindendir. Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı yerde oluşan Balıklı Göl (Halil-Ür Rahman) ve Nemrut’un kızı Zeliha’nın gözyaşlarından oluştuğu söylenen Aynzeliha Gölü’nü görüp rehberimizden bilgiler aldıktan sonra fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Şanlıurfa’nın otantik çarşılarında Urfa’ya özgü ürünler alabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimize doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz bölge kültürünü tanıyabileceğimiz ekstra olarak düzenlenecek sıra gecesine katılabilirler.

Önemli: Şanlıurfa otel konaklamamız oda kahvaltıdır. Akşam yemeği için dileyen misafirlerimiz yemekli sıra gecesi programına dahil olabilirler. (Ekstra)

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Mardin’de alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Sıra Gecesinde alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama Oteli: Şanlıurfa/ Dedeman Otel, Harran Otel, Newton Otel vb. oteller

6.
Gün
Harran – Harran Üniversitesi – Konik Kubbeli Evler

 Gap Turu 6. gününde sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a hareket ediyoruz. Harran, Dünya üzerinde sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleri ile koruma altına alınmıştır. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip olan Harran’da, Harran Üniversitesi (Ulu Cami), Harran Höyüğü, Kale, Kervansaray ve Geleneksel Konik Kubbeli Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Konukevi ziyaretimiz sırasında yöresel kıyafetler giyerek fotoğraflar çekebilirsiniz. Harran gezimizin ardından Peygamberler arasında sabrı ile tanınan Hz. Eyyüb’ün hastalanıp çile çektiği mağaranın da yer aldığı Hz. Eyyüb Peygamber Sabır Makamı’nı ziyaret ediyoruz. Burada Hz. Eyyüb Peygamber’in amansız bir hastalığa yakalanıp hastalığı boyunca kaldığı çile mağarasını, hastalığı boyunca tedavi olduğuna inanılan su kuyusunu ve Eyyüb Peygamber’in sırtını dayadığı sabır taşını göreceğiz. Buradaki ziyaretimiz ardından ülkemizin “Cittaslow” kentlerinden biri olan Halfeti’ye hareket ediyoruz.

Birecik Barajı İnşaasından sonra bir kısmı baraj gölü altında kalan Halfeti’de dileyen misafirlerimiz ile bizi bekleyen teknemize binerek Halfeti Tekne Turuna başlıyoruz. (Ekstra) Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezinti sırasında yine büyük bir kısmı baraj gölü altında kalmış olan Kral Kızı Mağarası, Rumkale ve Bilesur Savaşan Köyü’nde Fırat suları altında kalan Camii ve Minaresini göreceğiz. Tekne turumuzun bitimiyle Halfeti’de kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından Malitur ile Gap Turumuzun sonuna geliyor ve dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Kahvaltı: Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Halfeti’de alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Gaziantep veya Adana’da alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama Oteli: Bu gece otel konaklaması yoktur.

7.
Gün
Ankara - İstanbul

Değerli misafirlerimiz, gecenin ilerleyen saatlerinde Ankara’ya ulaşıyor ve Ankara’dan katılan misafirlerimizle vedalaştıktan sonra İstanbul’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. İstanbul’a ulaştığımızda Siz değerli misafirlerimizi sabah saatlerinde aldığımız noktalara bırakarak bir başka  Hadigezi organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

EK BİLGİLER

• Tur süresi hareket ve dönüş günü dahil olmak üzere 6 Gece 7 Gün olup 4 gece otel konaklamalıdır. 2 gece yolculuk sürmektedir.

• Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri bir paket halindedir ve ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, rehberlik, çevre geziler vb. haklar geri iade edilemez.

• Tur paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında ayrı yatak verilmeyebilir.

• Otel konaklamalarında 3 kişilik odalarda 3. Misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

• Programda belirtilen oteller Hadigezi’un öncelikli konaklama tesisleridir. Konaklanacak bölge ve otellerde yoğunluğa göre otel standartları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapılabilir. Müsaitlikler doğrultusunda otel isimleri turun kalkışından 48 saat öncesinde talep edilmesi durumunda bildirilecektir.

• Kalınacak otellerdeki odalar otel tarafından belirlenmektedir. Odalar arasında seçim yapılamamaktadır.

• Mola yerlerimiz yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevkii ve hizmet standartları açısından aynı kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

• Program zamanlamasında (gün içerisinde gezilecek noktaların sırasında veya günler arasında) hava durumu, yol durumu, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb. gibi durumlarda rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

• Turumuzda mücbir sebeplerden dolayı (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerin tur sırasında rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları halinde tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Hadigezi sorumlu değildir. Böyle bir durumda misafirin hak talebi doğmaz.

• Uçaklı ve otobüslü turlarımızda diğer illerden tura katılacak misafirlerimiz bölge buluşmalı bir şekilde havaalanından tura dahil olabilirler. Bu gibi durumlarda uçak saatlerinden ötürü havalimanında beklemeler oluşabilmektedir.

• Tüm turlarımızda kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Paket turun içerisindeki rezervasyon sayısının yükselmesi ve tarihin yaklaşması ile tur fiyatları da kademeli olarak artış gösterebilir. Hadigezi fiyatları arttırma hakkını saklı tutar. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

• Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen notların bir garantisi yoktur. En ön veya en arka gibi özel koltuk seçimi yapılmamaktadır.

• Araç içerisindeki koltuk düzeni Hadigezi Operasyonu tarafından rezervasyon sırası göz önüne alınarak ayarlanmaktadır. Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumlarında ödeme iadesi mümkün değildir. Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

• Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleşir. Yol üzerinde yapılacak olan ekstra turlar tüm misafirlerin katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Ekstra turlarda tur katılmayacak misafirlerimizi rehberimizin tarafından dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Ekstra turlara katılmayan misafirler mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır.

• Ekstra bir turun herhangi bir sebeple gerçekleşmemesi halinde misafirin herhangi bir hak talebi doğmaz. Hadigezi’un bu durumda bir sorumluluğu yoktur.

• Ekstra tur fiyatları dönemlere göre değişebilir. Böyle bir durumda misafirin turu satın aldığı tarih değil, turun hareket ettiği tarih dikkate alınır. Tura gidilen dönemdeki ekstra tur fiyatı geçerli olur. Misafir bunu kabul ederek turu satın almıştır.

• Ulaşım aracı, otel, yeme-içme alanları ve tedarikçiler tarafından sağlanan bütün hizmetlerde misafir tarafından meydana gelebilecek maddi zararlardan Hadigezi sorumlu değildir. İşletmeler misafir tarafından meydana gelen maddi zararları talep etme hakkına sahiptir.

• 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvafakatname seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

•Tur katılan misafirlerimiz sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

• Kalkış noktaları için belirlenen saatlerde trafik, kaza vb. gibi rötar durumlarında gecikmeler yaşanabilir.

• Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler tahmini olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden Hadigezi sorumlu değildir.

• Misafirlerimizi tur bitiminde aldığımız durakların karşı istikametinde indirilecektir. Farklı bir noktada inmek için araç personellerine lütfen ısrarcı olmayınız.

• Trafik kanunu gereği araçta bulunan tüm misafirlerimiz seyahatleri boyunca emniyet kemeri takması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Hadigezi sorumlu değildir.

• Araç içerisinde bulunan kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde misafire aittir.

• İlk gün gezi otele girmeden başlayacağı için yanınızda bulundurmanız gereken eşyalarınızı ayrı bir şekilde hazırlayınız.

• Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. yerler bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.

• Gerçekleştirilecek programlar içerisinde uzun yollar kat edilebilir. Gerekli bilgilendirme tur rehberi tarafından araç içerisinde yapılacaktır.

• Öğle yemekleri yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmuştur. Öğle ve akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.

• Turlarımızın başlangıç ve bitiş rotası bölge yoğunluğuna göre belirlenmektedir. Turumuz başlamadan kesinleşmiş rota başlangıç ve bitişini, misafirlerimiz diledikleri takdirde 2 gün öncesinde iletişime geçerek öğrenebilirler.

• Acenta tarafından tur yeterli sayıya ulaşamadığı durumlarda, misafire bilgi verilerek misafirin isteğine göre tur bir sonraki tarihe ertelenebilir veya iptal edilebilir. Ya da en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirin tura katılımı sağlanabilir. Böyle bir durumda Acenta misafirine üç (3) gün öncesinden arama, sms veya e-posta yoluyla bilgi vermekle yükümlüdür. Böyle bir durumda misafirin hak talebi hakkı doğmaz.

• Misafir tarafından hizmetin başlangıç tarihinden 30 gün önceye kadar sebep gösterilmeksizin yapılan iptal ve değişiklik işlemlerinde ödediği bedel misafire iade edilir. Tur tarihinden 29 ile 15 gün arasında yapılan iptal ve değişiklik işlemlerinde rezervasyon bedelinin %30’una; 15-7 gün arasında yapılan iptal ve değişiklik işlemlerinde rezervasyon bedelinin %50’sine; 7 Gün ve daha az sürede yapılan iptal ve değişiklik işlemlerinde rezervasyon bedelinin %100’üne kesinti uygulanır.

• İptal, İade ve Güvence Paketi satın alan misafirlerimiz sebep belirtmeksizin satın aldığı paket turu, tur başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar kesintisiz olarak iptal edebilmektedir. İptal İade ve Güvence Paketi uçak biletlerini kapsamamaktadır.

• Müze Kart ve müze ören yeri girişleri tur ücretine dahil değildir. Tüm müze girişleri misafirler tarafından ödenir.






AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#8
LOKASYON:
G. Doğu Anadolu
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İPTAL İADE VE GÜVENCE PAKETİ

İptal İade ve Güvence Paketi, misafirin satın almış olduğu paket turu, tur başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar hiçbir neden belirtmeksizin iptal ve değişiklik yapabilmesine olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğu paket tur ücretinin tamamı hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şekline göre iade yapılır. İptal İade ve Güvence Paketi uçaklı turlarda uçak ulaşımını kapsamamaktadır. Bu paketi almak isteyen misafirlerimiz rezervasyon sırasında ekstra olarak rezervasyonlarına ekleme yaparak satın alabilirler.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

1618 nolu Zorunlu Seyahat Sigortası kapsamı Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilmemesini kapsar. Tur ücretine dahildir. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait harcamadır.

ULAŞIM ARAÇLARIMIZ

Turlarımızda ulaşımlarımız kişi sayısına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılmaktadır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıdaki araç tipleri verilir. Araçlarımızda kulaklık bulunmamaktadır. TV üniteli araçlarda telefonunuzu şarj etmeniz telefonunuzun batarya ömrünü azalttığı için harici bir şarj aleti bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Minibüsler (19 kişiye kadar): Volkswagen Crafter, Mercedes Sprinter

Midibüsler (20-32 kişi sayları): Otokar Sultan Maxi, Otokar Sultan Mega, Isuzu Novo Lux

Otobüsler (33-54 kişi sayıları): Mercedes Travego/Tourismo, Temsa Safir/Maraton, Neoplan Tourliner/ Cityliner, Man Fortuna/Lions, Setra

GAP TURU / 4 GECE OTEL KONAKLAMALI TUR PROGRAMI, MALİTUR TARAFINDAN ÖZGÜN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. PROGRAMIN KOPYALANMASI VE YAYINLANMASI YASAKTIR. TÜM HAKLARI MALİTUR’A AİTTİR.

TUR PROGRAMININ OLUŞTURULAN KOPYALARINDAN MALİTUR SORUMLU TUTULAMAZ

TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR. EN SON YAYIMLANAN SİRKÜ BİR ÖNCEKİ SİRKÜYÜ GEÇERSİZ KILAR.

TARİH VE FİYATLAR

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapın



7 Gün
G. Doğu Anadolu
8

8.999TL

en düşük kişi başı


DAHİL OLANLAR:
• Otellerde 4 gece konaklama

• Otelde açık büfe 4 sabah kahvaltısı

• Otelde açık büfe veya set menü 3 akşam yemeği

• Lüks araçlar ile ulaşım (Kişi sayısına göre araç verilmektedir.)

• Programda belirtilen çevre gezileri

• Profesyonel rehberlik hizmeti

• Araç içi bardak su


• 1618 nolu Turizm Kanununa göre Zorunlu Seyahat Sigortası
HARİÇ OLANLAR:
• Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

• Programda belirtilen son gün akşam yemeği

• Tüm yemeklerde alınan içecekler

• Öğle yemekleri

• Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar

• Tüm kişisel harcamalar

• Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri (Belediye ve özel işletmeler için geçerlidir.)

• Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müzeler için geçerlidir.)